• biuro projektowe Białystok

O biurze

biuro projektowe Białystok

Witam na stronie mojego biura projektowego "eMWu Projekt". Nazywam się Mariusz Wierciszewski. Jestem architektem i urbanistą z kilkuletnim stażem w zawodzie.


Moje pierwsze kroki w tym kierunku stawiałem na wydziale Architektury i Urbanistyki Politechniki Białostockiej. Z miastem Białystok związałem, także późniejsze życie prywatne i zawodowe. Tu też założyłem moje biuro architektoniczne, "eMWu Projekt". Wielotetnia praca w zawodzie architekta pozwoliła mi zdobyć nie tylko niezbędne doświadczenie, ale również, nie mniej ważne kotakty w środowisku oraz branżach pokrewnych. Daje mi to możliwość kontrolowania spraw związanych z inwestycją nie tylko podczas fazy projektowej, ale też w trakcie budowy. Dewizą przyświecającą pracy mojego biura projektowego jest zdanie: "Od koncepcji, aż po klucz".

Moją główna specjalizacją jest projektowanie budynków mieszkalnych jednorodzinnych. Wykonuje projekty domów w różnych technologiach, tj. murowane, drewniane szkieletowe czy z bala drewnianego. Ważne żeby projekt budynku mieszkalnego był dobrze zaplanowany funkcjonalnie, energooszczędny oraz dobrze usytuowany na działce względem kierunków świata. Przykładam wagę do szczegółów. Kształt bryły i wykończenie zewnętrzne są równie istotnymi kwestiami.

Nie ograniczam się, jednak tylko do architektury mieszkaniowej jednorodzinnej. Posiadam szeroką wiedzę, podpartą kilkuletnim doświadczeniem na temat projektowania budynków usługowych, inwentarskich, garażowych i gospodarczych, magazynowych i produkcyjnych oraz związanych z nimi technologią. Projektuję również hale wielkogabarytowe różnego zastosowania.

Wykonuję, ponad to szreg innych związanych z projektami i budownictwem usług, jak adaptacje projektów gotowych, inwentaryzacje, projekty rozbudowy, przebudowy i nadbudowy budynków istniejących, nadzory budowlane.


Zapraszam Państwa do współpracy, architekt Mariusz Wierciszewski - eMWu Projekt: "Od koncepcji, aż po klucz".

PRZYKŁADOWE REALIZACJE