• Architekt Białystok

Oferta

Adaptacje

Architekt Białystok

Alternatywą projektowania budynku od podstaw jest kupno gotowego projektu typowego i zaadaptowanie go do działki inwestora. Taką usługę „eMWu Projekt” także ma w swojej ofercie.

Kupno gotowego projektu typowego nie jest jedynym warunkiem zdobycia pozwolenia na budowę, a jedynie pierwszym krokiem w kierunku osiągnięcia tego celu. Zakupiony projekt budynku należy zaadaptować do warunków panujących na działce Inwestora. Należy mieć, jednocześnie na uwadze ograniczenia i wytyczne wynikające z zapisów w dokumentach odnoszących się do danego terenu. Tu można wymienić m.in. miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego lub decyzję o warunkach zabudowy i warunki przyłączenia mediów oraz inne różnego rodzaju postanowienia.

Po zakupie projektu typowego cały proces jest podobny, jak przy projektowaniu budynku indywidualnego. Możemy ingerować w formę i funkcję obiektu. Przed zakupem projektu gotowego warto skonsultować tą decyzję z architektem, który zajmie się jego adaptacją. Zdarza się często, bowiem, iż nie spełnia on warunków odnoszących się do Państwa działki lub zmiany w projekcie typowym są tak daleko posunięte, że bardziej opłacalną staje się inwestycja w projekt indywidualny, projektowany od podstaw. Warto, zatem przy wyborze projektu typowego budynku zastanowić się także czy jego forma, gabaryty i układ funkcjonalny wnętrza odpowiadają naszym oczekiwaniom.

Jeżeli tak, zapraszam do naszego biura, „eMWu Projekt”. Współpracujemy blisko z jedną z najwiekszych, ogólnopolskich firm zajmujących się sprzedażą gotowych projektów domów jednorodzinnych, "Galeria Domów". Pomożemy Państwu wybrać odpowiedni projekt oraz zaadaptujemy go do warunków Państwa działki i zadbamy o uzyskanie pozwolenia na jego budowę.